genealogia jagiellonow

genealogia jagiellonow

Jak programować w Pythonie - ogólny przegląd dla początkujących

Python, język wysokiego poziomu stworzony przez Guido van Rossum, znana jest ze swojej czytelności. Rdzeń filozofii języka są proste - prostota nad skomplikowania; Piękno nad brzydotą, jawne nad niejawnych i innych podobnych aforyzmów. Najważniejszą filozofia języka jest "Counts czytelność", co oznacza, że ??składnie i kody napisane w Pythonie są jasne i czyste. Język programowania ma ogromną bibliotekę, która wspiera programistów. Python posiada również wersji open source o nazwie CPython platformy programowania. Ma ogromną społeczność programistów, którzy nieustannie pracują uaktualnić możliwości.

Python to dynamiczny język oraz wspiera różne style programowania w tym zorientowany obiektowo, aspekt zorientowane, funkcjonalne i koniecznością. Jedną z najlepszych cech języka jest łatwe i ulepszone zarządzanie pamięcią. Zasadniczo stosuje się jako język skryptowy Python oferuje duży poziom funkcjonalności. Choć może to być wykorzystywane jako samodzielny program, można również zintegrować narzędzi firm trzecich i dostosować jego funkcjonalność.

Jednym z najważniejszych jest to, że Python jest językiem bardzo rozciągliwe. Oznacza to, że różne elementy funkcjonalne nie są wbudowane w rdzeniu tej platformy. Przeciwnie, można korzystać z aplikacji firm trzecich i rozszerzenie funkcjonalności platformy. Dodatkowo, można również zintegrować kodu Pythona do istniejącego programu i stworzyć interfejs do programowania. To się nazywa Osadzanie i rozszerzanie.

Jak wspomniano powyżej, składnie Pythona są proste. Skomplikowane składnie są odrzucane i platforma obejmuje kody, które są mniej zaśmiecone i nieliczne. Jednakże, to nie ma to żadnego wpływu na działanie lub funkcjonalności programu. Ponadto, w przeciwieństwie do innych popularnych języków programowania takich jak Perl, Python nie oferuje niepotrzebnego bałaganu, dając programiście wiele sposobów osiągnięcia tego samego celu.

- autor artykułu