genealogia minakowskiego

genealogia minakowskiego

Jak naprawić Dell E153Fpc monitor LCD o Shutdown problem

Naprawa monitora LCD DELL E153Fpc ze skargi wyłączania wyświetlacza po kilku sekundach (Dioda LED nadal) nie było trudne. Normalnie, gdy tego typu błąd zdarza się, że po raz pierwszy podejrzewam płytę inwertera, a następnie kondensatorów i wreszcie płytę główną. Uszkodzony w jednej z lamp i wadliwego TL1451AC PWM IC lub falownika IC może wynikać wyświetlacz na zamknięciu, jak również. Jeśli lampa jest uszkodzona, to wyśle ??informację do pin 3 lub 14 TL1451AC IC i spowodował, że przestaną produkować sygnał wyjściowy zatem wyświetlanie tylko odcinający po włączeniu. Płyta zasilania za pomocą PWM IC SG6841D i fet FQPF7N80 zasilania. Jeżeli tej sekcji zasilania ciosem, jest to dość łatwe do rozwiązywania problemów, ponieważ ma mniej elementów. Można również korzystać z innych numerów części zastąpić FET mocy.

genealogia minakowskiego

Jak zwykle, po otwarciu się pokrywy, chciałbym najpierw sprawdzić wszelkie spalonych elementów, luźne złącza, popękane planszowych, suche stawów i etc przed wykonaniem testu napięcia. Co do lamp, chciałbym go sprawdzić ostatnia, bo lampy rzadko były zepsute. Po zeskanowaniu żadnych złych składników przed rozpoczęciem testu napięcia, znalazłem kondensator filtracyjny, który zamienił się w ciemniejszym kolorze. Korzystanie z miernika ESR ujawniły ESR ohm ma strzelać do 12 omów. Ten kondensator filtr znajduje się na C922 o wartości 1000 mikro farad 16 Volt. Jeśli nie masz miernika ESR zawsze można użyć cyfrowego miernika pojemności. Wartość, która dostałem od pomiaru złe kondensatora wynosiła 57 mikrofaradów. Jeśli nie masz miernika ESR, upewnij się dostać jeden, jest szybki i dokładny.

genealogia minakowskiego

Teraz powstaje pytanie, dlaczego kondensator filtra może powodować wyświetlanie na zamknięcie? Jeśli uważnie patrz zdjęcie, mam wyciągnąć żółtą drogą do pokazania jak napięcie płynie.

- autor artykułu