genealogia episcopale

genealogia episcopale

Jak to jest rak prostaty zdiagnozowano

Istnieją dwa główne sposoby lekarzy do diagnozowania raka prostaty. Wykrycie tej formy raka odbywa się często poprzez badania fizykalnego lub badania krwi. Dodatkowe metody diagnozowania raka prostaty obejmują biopsję, cystoskopii i ultrasonografii przezodbytniczej.

Ponieważ nie są rzadko objawy związane z wczesnym stadium raka prostaty, większość ludzi rozwinęła się choroba być diagnozowane poprzez rutynowe badania, lub może być wykryte, ponieważ są badane na różne choroby. W niektórych przypadkach, zwłaszcza jeśli masz w rodzinie raka gruczołu krokowego i wykazują inne oznaki tej choroby, lekarz może chcieć wiedzieć, czy były częstsze oddawanie moczu, lub rzadziej. Jeśli lekarz podejrzewa, że ??istnieje wystarczająco dużo objawy stwarzają obawę, może on sugerować dalsze badanie w celu wykluczenia lub potwierdzenia raka prostaty.

W tym momencie badania, które mogą obejmować prowadzone lekarz albo badanie palpacyjne lub testy swoistego antygenu sterczowego. Lekarz może także wybrać uruchomić obu tych testów w celu uzyskania lepszego poglądu czy rak prostaty występuje, chociaż należy rozumieć, że nawet, jeżeli lekarz uruchamia oba testy diagnoza może być określona.

Test PSA; określany także jako specyficznego dla prostaty antygen mierzy poziomy we krwi określonego białka wykonane przez prostaty. Ci, którzy mają raka prostaty będzie mieć wysokie stężenie tego białka w krwi. Chociaż jest to wskazówka, że ??rak jest obecny w prostacie, są inne warunki, które może być spowodowane również.

Cyfrowy badanie odbytnicy polega lekarz wkładania palec w rękawiczce na odbycie wyczuć przerosty lub twardych powierzchni, które mogą wskazywać na obecność nowotworu w gruczole krokowym. Ten test nie jest rozstrzygający w wykrywaniu raka gruczołu krokowego, z tego powodu powinno się to odbywać w połączeniu z testem PSA. Zaletą palcowe badanie odbytu, że jeśli nie jest rak prostaty występuje, może dać lekarzowi wyobrażenie o zaawansowania jest i, jeśli został przeniesiony do innych tkanek.

Wszyscy mężczyźni w wieku powyżej 50 lat powinny zostać poddane tych badań przesiewowych w regularnych odstępach czasu, a jeśli masz w rodzinie raka prostaty może warto rozważyć uzyskanie pokazywany po osiągnięciu 40 do 45 lat.

- autor artykułu